KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Gravyrrulle 11598026
nr 1159 8026
Jean Lepautre
(1618-1682), Frankrike
Gravyrrulle, Karl X Gustavs begravning, 1660. 31x450 cm
Kondition: slitage, skador, fläckar
Jean Lepautre, fransk grafiker och gravör född 1618, död 1682.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.600 kr
måndag 29 januari 2018
kl 20:49:13
1.500 kr
1.700 kr
3.200 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
4.200 kr
4.400 kr
- Klassiska
29 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Jean Lepautre
Läs mer om Jean Lepautre